Spisek żarówkowy – teoria zaplanowanej nieprzydatności

nieapple

Czy zastanawiałeś się czasami dlaczego twój telewizor nagle przestaje działać, jego ekran zaczyna migotać lub np. wydobywają się z niego dziwne dźwięki lub dym? Czy myślałeś kiedyś dlaczego jeszcze kilka lat temu ludzie jeździli bez problemu samochodami, które miały więcej niż 10 lat i nie było to powodem do wstydu, a ich naprawa zajmowała moment i kosztowała niewiele?

Przypadkowo, a może i nie przypadkowo, bo zgodnie z prawem przyciągania o który pisałem tutaj: http://niekiepsko.pl/sekret-jest-w-nas/ myślami przywołujemy to co chcemy, trafiłem po raz drugi na dokument o nieznanej teorii zaplanowanej nieprzydatności pt. „Spisek żarówkowy”.

Liczne przykłady prezentowane w tym filmie pokazują moim zdaniem jasno i spójnie, że wiodący światowi producenci towarów manipulują swoim konsumentem, skracając celowo czas życia sprzedawanych produktów. Firmy takie jak np. Apple, Epson, Osram, Philips oraz inne przedstawione zostały w filmie jako negatywne przykłady takiego działania. Swoją nieskończona produkcją i zaspokajaniem potrzeb konsumentów (sztucznie tworzonymi potrzebami) niszcząco działają na środowisko naszej planety marnotrawiąc jej skończone zasoby, a zalewają tym samym tonami śmieci np. Afrykę pod pretekstem chęci pomocy wysyłając tam zużyty sprzęt elektroniczny i inne „zużyte” produkty.

Zaskakuje tutaj zwłaszcza obecność firmy Apple, która dbając o markę i wygląd swoich produktów jak mało która firma, za sprawą niesamowitego wizjonera i twórcy marki Apple – S. Jobsa, prezentuje się jako zwyczajna firma nastawiona na naiwnych klientów, którzy co pół roku kupują czy to nowy iPhone czy inny produkt. Prawdą jest, że ładne opakowanie z ugryzionym jabłuszkiem jest „nie do otworzenia”, a skoro nie ma możliwości samodzielnej naprawy (wymiany chociażby baterii czy innych komponentów w środku) zostaje tylko wykorzystanie urządzenia jako podstawka do piwa lub wyrzucenie go do kosza, bo np. zakup nowego to dość znaczny koszt. Nie jest to jedyny przykład z Apple, dowiedziałem się od znajomego, który próbował aktualizować swój starszy tablet do nowszej wersji oprogramowania, że po aktualizacji tablet działa jeszcze gorzej niż przed i jedyną opcją jest zakup nowego, bowiem nie można już przywrócić starszej wersji oprogramowania urządzenia!

Zapraszam do obejrzenia tego filmu i wyciągnięcia wniosków. Czas na zmiany!

https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU