Smartwatch i waga firmy Fitbit pomogą w zachowaniu świetnej kondycji w Nowym Roku

To już ostatni wpis w tym mijającym 2015 roku. Roku dość pracowitego i niosącego sporo nowych wyzwań dla mnie jak choćby wyzwanie bycia ojcem czy też zmiany pracy i zakupu jachtu do remontu.

Życząc szczęśliwego Nowego Roku wszystkim odwiedzającym mojego bloga życzę i sobie, aby w Nowym Roku udało się zrealizować Wam wszystkie cele, te które już są zaplanowane i te które dopiero się pojawią niebawem. Życzę w Nowym Roku otwartości na ludzi i świat, filantropii, bezinteresowności w pomocy innym, szczęścia i spełniania się cokolwiek robicie bądź planujecie.

screen322x572Jednym z moich wyzwań na mijający rok było… no właśnie nie zrzucenie paru kilogramów jak pewnie większość czytelników spodziewałaby się, ale zakup gadżetu, który pozwoliłby na zwiększenie motywacji, większą dokładność monitorowania czy też poprawę skuteczności podczas ćwiczeń fizycznych.

Udało się. W miesiącu grudniu, a dokładniej wykorzystując okazję podczas „blask friday” udało mi się zakupić w cenie 890 zł smartwatch Sureg firmy Fitbit więcej tutaj: https://www.fitbit.com/uk/surge lub tutaj: http://www.spidersweb.pl/2014/10/fitbit-charge-fitbit-charge-hr-fitbit-surge.html. Cena na stronach producenta wynosi 199 Funtów więc jest sporo wyższa niż ta, a której udało mi się nabyć ten smartwatch. Nie bez powodu ten model został zakupiony przeze mnie, bowiem ponad rok temu zostałem szczęśliwym posiadaczem wagi Fitbit Aria więcej tutaj: https://www.fitbit.com/uk/aria.

fitbit-dashboardO co tutaj chodzi? Firma FITBIT produkuje od 2007 roku akcesoria służące do monitorowania aktywności fizycznej, snu itd. Pierwszym moim zakupem była wspomniana waga. Nie jest jednak to tradycyjna waga do ważenia masy ciała, ale całkiem inteligentne jak się okazało urządzenie. Po wejściu na wagę waga wita ważonego wyświetlanym powitaniem ” HI 🙂 ” i rozpoznaje na podstawie masy ciała i zawartości tłuszczu jedną z 8 zdefiniowanych w panelu osób. Wszystkie pomiary dokonywane na wadze Aria są przesyłane po sieci WIFI w standardzie B do założonego wcześniej konta na stronie fitbit.com. Aplikacja z panelem dostępna jest także na telefony komórkowe z systemem windows mobile oraz Android i iOS (Apple). Poza pomiarem wagi i zawartości tłuszczu w panelu mamy możliwość podejrzenia wartości naszego BMI po zdefiniowaniu wcześniej w ustawieniach informacji o wzroście oraz przejrzenia wykresów na których widać jak zmieniała się proporcja masy mięśniowej do tłuszczu w organizmie.

Fitbit-DashboardPo roku korzystania z wagi Aria postanowiłem pójść dalej i dopełnić pomiary dokonywane na inteligentnej wadze. Wybór padł na najwyższy model z urządzeń monitorujących aktywność, sen, kalorie, kroki itd. Fitbit Surge to inteligentny smartwatch, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wytrawnych sportowców bądź osób którzy dbają o swoja sylwetkę. Urządzenie monitoruje różne aktywności sportowe dostarczając informację o przebytym dystansie, średnim tętnie czy też czasie, ponadto urządzenie cały czas monitoruje puls, w  nocy sen (w tym ilość przebudzeń i niespokojnego dnu), wylicza także tętno spoczynkowe, ilość kroków, ilość kalorii. Urządzenie jest wygodne w noszeniu i poza wymienionymi funkcjami potrafi za pomocą Bluetooth’a sterować odtwarzaczem mp3 w telefonie czy też odczytywać SMSy i informację o przychodzącej rozmowie. Urządzenie ładuje się w ciągu 1-2 godzin, a czas pracy bez korzystania z GPS’a (bieganie) to około 4 dni.

Podsumowując urządzenie Fitbit Surge jest naprawdę kompleksowym narzędziem do tzn. „lifeloggingu” czyli monitorowania codziennego życia i stanowi niezwykle silny motywator do lepszego wysypiania się, uprawiania sportów czy też zwrócenia uwagi na swój „lifestyle”.  Obrazki pokazują przykładowe zrzut z aplikacji www i na systemie Android (dane przypadkowe).