Jak zarządzać rolami w życiu, czyli EGO MANAGEMENT SYSTEM Matusza Grzesiaka

grzesiakDawno nie miałem okazji napisać czegoś na blogu, a to z tego względu, że rola ojca absorbuje większość mojego wolnego czasu, jednak dzisiaj udało mi się uczestniczyć w 1,5 godzinnym szkoleniu online, organizowanym przez Matusza Grzesiaka. Więcej tutaj http://coaching.focus.pl/praca/jak-zarzadzac-rolami-w-zyciu-520. Mateusz Grzesiak podobnie jak opisywany przez mnie wcześniej na blogu Michał Wawrzyniak, jest pionierem na rynku coachingowym i rozwojowym w Polsce.

Zaznaczam, że było to moje pierwsze spotkanie z Mateuszem Grzesiakiem i trzeba oddać Mateuszowi, że 13-letnie doświadczenie w branży robi swoje, bo i sposób przekazu i samej prezentacji jaki zaprezentował, nawet online robi wrażenie na mnie jako słuchaczu, przyjemnie się tego słucha i mimo wyrafinowanych sformułowań i wręcz potoku słów jest to język prosty, ale nie wulgarny i trafia w samo sedno poruszanego tematu.

Proponowany system (21 dniowe szkolenie coachingowe), czy jakkolwiek to nazwać, proponowany przez Mateusza „Ego Management System” to próba dopasowania swojego Ego do zmiennego otoczenia i sytuacji jakie w życiu spotykamy. Narzędziem wiodącym tutaj jest matryca osobowości, a sama transformacja własnego ego polega w skrócie na przezwyciężeniu zastarzałego ego i stworzeniu 6-ciu ról, które należy włączać w odpowiednich sytuacjach. Jest to niejako restrukturyzacja życia i tych jego obszarów z którymi borykamy się na co dzień. Przypomina mi to metodę 6-ciu kapeluszy De Bono gdzie ćwiczenie polega na „włączaniu” w sobie różnych stanów emocjonalnych zależnie od koloru kapelusza. Zakładam jednak, że tak wybitny mówca i psycholog jak M. Grzesiak dołożył od siebie to tego procesu dużo więcej. Ciekawostką jest to, że Mateusz daje gwarancje efektów, w innym wypadku po 30stu dniach zwraca koszty szkolenia. Szkolenie zapowiada się bardzo nowatorsko i ciekawie, sam koszt proponowany przez twórcę – 249zł (w promocji) nie jest także wygórowany.

Po pierwszych wrażeniach stwierdzam, że Mateusz Grzesiak zrobił dobre wrażenie jako coach, obywatel świata i człowiek z charyzmą. Myślę, że z czasem pojawią się tutaj na blogu recenzje książek Mateusza, a być może uda się uczestniczyć w jakimś szkoleniu na pewno warto.