O blogu

Idea i początki bloga www.niekiepsko.pl: jakby ktoś nieznajomy zapytałby mnie obecnie: „jak Ci się żyje?” Bez wahania odpowiedziałbym – NIEKIEPSKO 😉 – to tak nawiązując do nazwy bloga, ale jakoś muszę zacząć i zacznę nieco kolokwialnie, choć liczyłem na coś lepszego na początek, szperając zaciekle w swojej przepełnionej pomysłami głowie. Zaczynam od pytania do samego siebie i widowni przed monitorami, która to czyta – „Po co się pisze i jak pisać blog internetowy?” na to pytanie powstało już sporo książek i poradników i jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Szczerze to ja nie wiem i nie chcę tego wiedzieć – po co?, ale to robię, bo tak czuję, bo daje mi to radość i nie zważam na to co myślą inni. Jest oczywiste, że na to pytanie mógłbym zacząć szukać odpowiedzi też na wielu forach i portalach tematycznych poświęconych blogowaniu, a jest ich trochę. Nie zrobię tego jednak nawet przez moment, tzn. nie zajrzę nigdzie żeby nie zgubić na samym początku swojej motywacji i kreatywności, a to dlatego, że mam zamiar stworzyć coś po swojemu, od początku do końca, dokładnie tak jak to czuje i jak chcę, jak uda mi się – to będę miał satysfakcję, a jak się nie uda, to też nic się nie stanie, co najwyżej stracę trochę czasu, który mógłbym wykorzystać inaczej, bo jak pewnie już gdzieś czytaliście „ten się nie myli, kto nic nie robi”.  Ale na początek trywialnie parę słów tytułem wstępu. Datę: 11.11.2012 uznaję za początek mojej internetowej, dzielonej publicznie z ogółem „mojej blogosfery” choć nie zaprzeczę, że zdarzało mi się wcześniej tworzyć proste strony internetowe, które publikowałem bez większego kontekstu, problemu i zarobku niestety… Skoro to początek to parę słów o mnie, żeby obalić nieco sztuczną internetową anonimowość i zawęzić grono potencjalnych czytelników do tzw. „grupy docelowej” i zbliżyć się nieco poglądowo mam nadzieję.

O mnie: Mam na imię Dominik, jestem szczęśliwym mężem, ojcem dwójki wspaniałych dzieci i człowiekiem ogólnie zadowolonym życia. Uważam się liderem swojego życia, związku, a także grup społecznych do których należę. Jestem człowiekiem otwartym i pomysłowym, a z wykształcenia jestem magistrem inżynierem informatyki po trzydziestce, choć wiek jak pewnie się domyślacie, nie jest istotnym czynnikiem, który może wpływać na odbiór samej treści na blogach – i dużo ważniejsza jest sama treść. Mimo konkretnego wykształcenia jakie otrzymałem dzięki sobie i rodzicom i ogólnego zadowolenia z siebie oraz z wykonywanej pracy, coraz częściej ostatnio daje mi znać o sobie moja natura robienia czegoś jeszcze, czegoś wyjątkowego, czegoś co da mi dodatkową satysfakcję, być może nieco zarobku oraz czegoś co pomoże innym. Będąc na co dzień przepełnionym wiedzą na temat najnowszych standardów sieci komórkowych, sieci komputerowych, zarządzania, telekomunikacji protokołów routingu i innych gałęzi z zakresu IT, które są dla mnie przedmiotem pracy, pieniędzy i poszerzania kompetencji, postanowiłem spróbować czegoś jeszcze, czegoś poza, bo uważam, że każdy musi znaleźć swoje „flow”, którym niekoniecznie jest praca zarobkowa. Czy pisanie bloga mi w tym pomoże? Mam nadzieję, że z Waszą pomocą tak.

O czym tutaj piszę: Zainspirowany ostatnio bardzo szkoleniami na temat rozwoju osobistego, szeroko pojętego zarządzania oraz głównie rozwoju finansowego – znalazłem w sobie chęć i potrzebę pisania i dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Uznałem, że skoro coś sprawdziło się dla mnie to uważam, że z moją inspiracją i wiadomościami – sprawdzi się i dla innych. Żeby zostać ekspertem w danej dziedzinie potrzeba około 7 lat, a myślę, że nawet więcej, ale i tak się wszystkiego nie ujarzmi – bo się zwyczajnie nie da. Możliwości mózgu choć ogromne – są ograniczone… Postanowiłem wykorzystać Internet wraz ze swoim skromnym wykupionym serwerem i domeną, do tego, aby kolekcjonować swoje myśli i poglądy w jednym, ogólnie dostępnym miejscu oraz umożliwić wymianę poglądów szerszemu gronu czytelników. Swoje wpisy postanowiłem podzielić tematycznie, aby uniknąć chaosu. W przepełnionej głowie pomysłami rodzić się mogą różne idee – dlatego pojawiła się kategoria „różne”, która zbiera wpisy nie związane stricte z tematyką bloga. Z racji tego, że miała to być jedynie statyczna strona startowa „o blogu”, jak dla każdego bloga przystało gdzie autor przestawia się czytelnikom – robię tzw. „ciach temat” i zapraszam serdecznie do lektury mojego bloga oraz wymianę opinii w komentarzach. Wszelkie sugestie mile widziane (zakładka kontakt).

Dominik

Comments

  1. Niechaj towarzyszy ci otwarty umysł i jasność przekazu myśli przelewających się w słowa … Może to brzmi trochę górnolotnie, niemniej jednak rózwój mentalny nie zawsze jest sprawą prostą, szczególnie w obecnych czasach zdominowanych przez media elektroniczne, przez które nieraz zatracamy w sobie to co najważniejsze – pierwiastek ludzki. Powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.