AndroMoney – zarządzanie domowym budżetem

andromoneyEfektywne zarządzanie finansami osobistymi – to coś co spędzało mi sen z powiek ostatnimi czasy. Międzyczasie stworzyłem kilka skomplikowanych, zupełnie niepotrzebnych i nieefektywnych plików programu Excel z kategoriami wydatków/przychodów, przeczytałem uważnie kilka artykułów z bloga www.jakoszczedzczacpieniadze.pl bez efektu, gdzie Michał autor bloga, udostępnił kilka ciekawych plików-kalkulatorów, po czym z całą świadomością wypisałem się z subskrypcji tego bloga, który ostatnimi czasy stał się bardziej blogiem z poleceniami i propozycjami zdobywania kolejnych klientów dla banków bądź innych instytucji finansowych ku uciesze autora oczywiście. Moje wnioski, choć ostre, są moim zdaniem oczywiste. Dlaczego tak uważam? Dlatego, że nie da narzucić się komuś ani dyscypliny, ani sposobu na kontrolę finansów bądź zarabiania przez oszczędzanie. Wniosek główny jest jeden: nie ma uniwersalnego sposobu na efektywne kierowanie własnym budżetem. Według mnie każdy musi dojść do tego sam i sprawdzić co jest dla niego najlepsze w danym momencie. Ja w tym wpisie, także nie prezentuję sposobu na kontrolę prywatnego budżetu, ani jak oszczędzać na ogrzewaniu bądź podgrzewaniu wody, bo to trochę niedorzeczne moim zdaniem. Sugeruję jedynie bardzo ciekawe i co najważniejsze DARMOWE narzędzie o nazwie AndroMoney, które czysto subiektywnie uważam, za rewelacyjne i choć używam go dopiero tydzień i moje zdanie może się zmienić jeszcze to z całą świadomością polecam go wszystkim użytkownikom smartphonów, którzy chcą zacząć kontrolować swoje finanse w porsty, szybki i efektywny sposób. Oczywistym faktem jest to, że budżet prywatny trzeba umieć liczyć i kontrolować, bo jeśli tego się nie opanuje to ciężko jest myśleć o liczeniu większych sum i o prowadzeniu choćby własnego biznesu w przyszłości. Zasada pierwsza brzmi „naucz się liczyć”. Obecnie w dobie epoki informacyjnej mamy mnóstwo możliwości, aby sporządzać sobie zestawienia, bilanse wydatków i przychodów. Powstaje pytanie: jak wybrać coś co będzie z jednej strony proste, a z drugiej na tyle spersonalizowane, że pozwoli nam w łatwy i szybki sposób, z naciskiem na szybki, dokonać raz dziennie np. analizy naszych wydatków bądź przychodów. Odpowiedź znalazłem przypadkiem na czacie podczas szkolenia na żywo, prowadzonym przez firmę szkoleniową MenatalWay, a dotyczącego „Spektrum Dynamiki Bogactwa” (o samym teście i spektrum przeczytacie w kolejnym wpisie na blogu www.niekiepsko.pl).

640_andromoneyDo rzeczy. Aplikacja AndroMoney dostępna za pomocą Sklepu Play (LINK)  dla użytkowników nowszych telefonów z systemem Android daje nam niesamowite możliwości jeśli chodzi o kontrolowanie budżetu. Opcje tworzenia dowolnej ilości kategorii i kont ze środkami finansowymi, generowanie raportów i ostrzeżeń, transfer środków między kontami, to tylko niektóre z możliwości. Nie warto zrażać się angielskimi opisami, bowiem każdą kategorię można łatwo edytować i zapisać po polsku. Dodatkowe opcja aplikacji to tworzenie kopii zapasowej i wysyłanie jej czy to na skrzynkę pocztową, czy też zapisując ją na Google Drive. Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do samego procesu wpisywania screen640x640każdego wydatku, ale teraz gdy telefon znajduję się niemal zawsze w zasięgu sprawa znacznie się uprościła i czasowo i funkcjonalnie co mnie jako użytkownika cieszy. Ograniczenia jakie posiadamy to brak czasu i brak pieniędzy, dzięki takiemu narzędziu w łatwy sposób zyskujemy nieco czasu, a optymalizacja kosztów może okazać się bardzo efektywna. Jednym z powodów dlaczego niektórzy mają oszczędności, a niektórzy nie potrafią odłożyć żyjąc od 1-ego do 1-ego jest to, że brakuje czasu na zarządzanie pieniędzmi, bądź samo zarządzanie jest po prostu złe. Myślę, że tego typu innowacje jak ta skromna aplikacja pomagają pozbyć się tego problemu. Nie polecam tutaj czegoś czego nie sprawdziłem. Jednak w tym wypadku przyznam się, że używam tej aplikacji dopiero tydzień i zapowiada się bardzo dobrze dlatego dzielę się wami moimi pozytywnymi refleksjami, a jakie są wasze opinie na temat tej aplikacji, napiszcie w komentarzach zapraszam.

Comments

  1. Bardzo mnie zaciekawiles tym wpisem. Ściągnę tę aplikację i przetestuje u siebie. Podoba mi się tematyka kontroli i zarzadzania swoim budżetem. Oby wiecej takich wpisów!

    Pozdrawiam,
    Wojtek Raczykowski

Comments are closed